Електромагнітне випромінювання теплої підлоги. Вплив на людину

главная / блог компании

электромагнитное поле

Чи шкідлива тепла підлога?

Будь-який провід, яким проходить електричний струм випромінює електромагнітне поле, величина якого залежить від різних чинників. Наскільки воно шкідливе і яка його величина при використанні електричних теплих підлог ми дамо відповідь у цій статті.

Наприклад, електромагнітне поле нашої планети захищає нас від космічної радіації, без нього живе загине. Захисне поле Землі є природним для нашого організму. На екваторі величина магнітного поля планети становить 31 мкТл, а в Україні – 50 мкТл.

Розмір електромагнітного поля побутових приладів

Тепер розглянемо величини електромагнітного поля, які створюють звичайні побутові прилади, що оточують нас у повсякденності:

  • електричний фен – до 2000 мкТл;
  • електробритва – до 1500 мкТл;
  • пилосос та мікрохвильова піч – 100 мкТл;
  • пральна машина та кавоварка – 10 мкТл;
  • холодильник зі своїми 1÷5 мкТл;
  • навіть провід, включеного в розетку непрацюючого електроприладу, створює магнітне поле напругою 0,7 мкТл.

Тепер трохи фізики – у двох провідниках, розташованих паралельно та поруч один з одним магнітна індуктивність першого провідника “гасить” магнітну індуктивність другого (за умови протікання в них різноспрямованого струму). Основна маса електричних теплих підлог сконструйована на основі двожильних нагрівальних кабелів, отже вище зазначена умова застосовна і до них.

Електромагнітне поле теплої підлоги

Незважаючи на це, основні виробники електричної теплої підлоги додатково екранують нагрівальні жили теплої підлоги. При цьому електромагнітне випромінювання під час роботи теплої підлоги не більше 0,2 мкТл на відстані 10 см від осі.

экран нагревательного кабеля. фото

Виходить, що електромагнітне поле, яке створюється якісною теплою підлогою на основі двожильного нагрівального кабелю, менше природного електромагнітного поля нашої планети.

Электромагнитное излучение электрического теплого пола (кабельного)Электромагнитное излучение электрического теплого пола (кабельного)

Журнал “Довідник споживача” провів дослідження основних, представлених в Україні, марок теплої підлоги, висновки щодо дослідження можна прочитати тут. Як підсумок – усі теплі підлоги пройшли тест на електромагнітне випромінювання, яке виявилося навіть нижчим за нормативне.

в статье использованы материалы с сайта производителя