ТЕПЛА ПІДЛОГА

11111

Електричні теплі підлоги

На ринку України представлено безліч виробників електричної теплої підлоги. У магазині Електродруг можна купити теплі підлоги таких торгових марок як Nexans, Теплолюкс, Devi, Raychem, Fenix, ProfiTherm, Ratey, Woks, Volterm, Veria.

В основному існує три різновиди теплої підлоги, це:

За типом застосування тепла підлога поділяється на:

v styajku теплые полы под плитку tepliy-pol-pod-laminat

у стяжку

під плитку

під ламінат

Переваги теплої підлоги

Теплі підлоги мають такі переваги в порівнянні з радіаторами та іншими системами опалення:

 • підтримання заданої температури без пересушування повітря;
 • відсутність циркуляції пилу;
 • рівномірне нагрівання;
 • тепла підлога ніяк не впливає на інтер’єр кімнати;
 • можна використовувати як основне джерело обігріву, так і додаткове;
 • економія 20% у порівнянні з радіаторами опалення;
 • безпека – не можна отримати опік при дотику.

У конструкцію нагрівального кабелю теплої підлоги входить: жила, що гріє (одна або дві) в ізоляції, заземлюючий провід, екран і зовнішня ізоляція. Складається нагрівальний кабель з двох частин: нагрівальна та холодна (для підключення до регулятора).

Тепер докладніше зупинимося на кожному типі теплої підлоги.

Основні види електричної теплої підлоги:

 • Одножильний кабель у стяжку – нагрівальний кабель з однією ізольованою нагрівальною жилою та двома «холодними» кінцями (при монтажі систему потрібно замкнути).
 • Двожильний нагрівальний кабель складається з двох ізольованих нагрівальних жил, які переходять у «холодний кінець» з одного боку кабелю і закриваються заводською заглушкою — з іншого. Процес укладання такої конструкції відбувається набагато простіше та швидше.
 • Нагрівальні мати – тонкий нагрівальний кабель закріплений на склосітці шириною 50 см. Застосовується безпосередньо під плитку, для укладання в плитковий клей.
 • Плівкова тепла підлога – альтернативою, під підлогове покриття типу ламінату, ковроліну та лінолеуму, кабельним нагрівальним секціям є плівкова підлога. Плівкова інфрачервона тепла підлога складається з ПЕ плівки, на поверхню якої нанесена карбонова паста. Застосування інфрачервоної нагрівальної плівки дозволяє змонтувати теплу підлогу електричну своїми руками.

Вибір теплої підлоги

Якщо Ви вирішили встановити електричну теплу підлогу, для правильного розрахунку, потрібно визначити бажану площу нагріву та необхідність повного або комфортного обігріву, врахувати теплоізоляцію приміщення. Виходячи з цих даних, підбираємо необхідну потужність на квадратний метр та довжину секції кабелю.

Необхідна потужність нагрівального кабелю розраховується виходячи із «вільної» площі та питомої потужності.

«Вільна» площа — це площа приміщення, не зайнята стаціонарно встановленими меблями, сантехнікою та побутовими приладами, такими як холодильники, пральні машини, душові кабіни, ванни, унітази, умивальники та ін. «вільна» площа — це площа, якою можна ходити з урахуванням технологічних відступів від стін, перегородок, опалювальних приладів.

Потужність теплої підлоги

Питома потужність залежить від цілей обігріву та матеріалу підлогового покриття. Для підлог, покритих кахельною плиткою або природним каменем, рекомендуємо наступні значення питомої потужності:

мінімальний підігрів 100–150 Вт/м²
комфортна підлога 150–180 Вт/м²
максимальне обігрів 180–200 Вт/м²

Для матеріалів із меншою теплопровідністю слід обмежувати максимальну питому потужність. Наприклад, під покриття з ламінату, паркету, натуральної пробки питома потужність має перевищувати 150, 120, 80 Вт/м2 відповідно.

Основний чи комфортний обігрів?

Вирішіть, що Ви хочете – комфортна підлога або максимальне обігрів (опалення). Не забувайте, що витрати на електроенергію мало залежать від вибраної питомої потужності. Більш потужний кабель більше споживає електроенергії, але рідше вмикається. Менш потужний менше споживає, але довше працює. У результаті витрати однакові, а комфорт вищий у максимально потужного.

Найкращий вибір теплої підлоги – це кабель з максимальною потужністю, допустимою для даного приміщення.

Максимальна потужність дозволяє регулювати температуру поверхні підлоги в широких межах за допомогою терморегулятора, швидко підігрівати підлогу до необхідної температури.

Крок укладання нагрівального кабелю

Максимально допустима потужність – це максимальна довжина кабелю, яку можна укласти на даній площі з мінімально допустимим кроком укладання кабелю. Мінімальний крок укладання – 7,5 см. Чим менший крок укладання, тим рівномірніше розподіляється температура по поверхні підлоги.

Розрахунок кроку укладання виконується залежно від лінійної потужності нагрівального кабелю, який відрізняється від призначення кабелю та виробника.

Читати питання, що часто ставляться про теплі підлоги можна на сторінці FAQ сайту.

Тепла підлога електрична купити в Одесі з доставкою по Україні завжди можна у нашому магазині ЕлектроДруг.

Важко у виборі теплої підлоги? У стяжку? Під плитку чи під ламінат? Телефонуйте (063) 830-98-36 і ми допоможемо Вам з вибором, ціна на електричну теплу підлогу – найсмачніша.