Саморегулюючий кабель

головна / сніготанення та антизледеніння

саморегулирующийся кабель ЦІНА ОТ 70 ГРН.

Саморегулюючий нагрівальний кабель для систем сніготанення та антизледеніння (самрег)

Саморегулюючий кабель (самрег) – це нагрівальний кабель, основою якого служить напівпровідникова матриця, укладена між двома струмопровідними жилами.

Для чого Вам потрібний саморегулюючий кабель?

обогрев труб теплый пол под плитку. какой лучше обогрев крыши
ОБІГРІВ ТРУБ ТЕПЛА ПІДЛОГА ОБІГРІВ ДАХІВ

Саморегулюючий кабель має здатність самостійно змінювати інтенсивність підігріву на різних ділянках в залежності від потреби: чим нижче температура об’єкта, що обігрівається, тим сильніше розігрівається кабель.

Відмінність саморегулюючого кабелю від резистивного

  • резистивний кабель має постійну потужність, на погонний метр, по всій протяжності
  • самрег не боїться перегріву і допускає перехльостування;
  • самрег допускає експлуатацію без терморегулятора.

Такий тип кабелів, що гріють, використовуються для підігріву водопроводу, покрівлі, карнизів та інших елементів, де небажано замерзання води взимку.

Принцип роботи саморегулюючого гріючого кабелю

В основі саморегулюючого кабелю лежить саморегулююча провідна матриця – безперервний гріючий елемент з полімеру на вуглецевій основі, який змінює свої провідні властивості залежно від температури: зі зменшенням температури на конкретній ділянці там збільшується і струм, що протікає через матрицю, що призводить до збільшення виділеної теплової потужності.

Матриця має властивість підвищувати свій опір зі збільшенням температури, внаслідок протікання через неї електричного струму.

З метою електробезпеки та захисту матриця має ізоляцію з термопластичного еластомеру (ТПЕ), поверх якої накладено обплетення з лудженої міді та оболонка з ТПЕ.

принцип работы саморегулирующегося нагревательного кабеля

Сам по собі нагрівальний кабель не вимикається при досягненні потрібної температури, він продовжує працювати постійно, просто з меншою потужністю.

Наприклад, кабель використовується на ділянці водопровідної труби на введенні в будинок у зимовий період, і його завдання підтримувати температуру труби +5 градусів, щоб запобігти замерзанню. Саморегулюючий кабель не буде відключати обігрів при температурі +5 градусів і вище, і не сам включатиметься при падінні температури нижче +5, він буде працювати постійно, просто з різною інтенсивністю.

Скільки споживає саморегулюючий кабель

Споживана потужність саморегулюючого кабелю становить від 15 Вт на метр довжини (мінімум 5 Вт, а найпотужніші моделі споживають і 150 Вт), це трохи з точки зору споживання електрики, і можна дозволити собі в холодну пору року просто постійно тримати його включеним.

Але ресурс роботи такого кабелю не нескінченний, тому використовувати його за позитивних температур, коли в цьому немає необхідності нерозумно.

Для продовження ресурсу самрега застосовуються терморегулятори.

обогрев труб теплый пол под плитку. какой лучше обогрев крыши
ОБІГРІВ ТРУБ ТЕПЛА ПІДЛОГА ОБІГРІВ ДАХІВ

або вибрати інший нагрівальний кабель для систем сніготанення