Поради щодо укладання теплої підлоги

головна / блог компанії

Декілька рекомендацій щодо правильного укладання теплої підлоги в різних приміщеннях квартири

Важливе значення для розрахунку відступів від стін та меблів має тип приміщення.

Тепла підлога та цоколь на кухні

Під час розрахунку теплої підлоги на кухні важливо враховувати глибину кухонного гарнітура. Як правило, його стандартна глибина становить 60 см. При цьому шафи для підлоги мають цоколь висотою 10-15 см з глибиною приблизно на 5-10 см менше, ніж загальна, щоб не впиратися в нього пальцями ніг.

Враховуючи цю особливість, ми рекомендуємо планувати укладання теплої підлоги в робочій зоні кухні впритул до нижнього ряду кухонних шаф, тобто – робити відступ від стіни не більше 65 см. Відступ від стін не матиме принципового значення.

Якщо ви знаєте точні габарити ваших шаф, то відступ від стіни можна “підігнати” під ці розміри, зробивши його, наприклад, 55 см, так як прогрів підлогового покриття від крайової зони нагрывального кабелю здійснюється на відстані максимум 5 см.

В решті кухні ми рекомендуємо робити відступ від стін близько 15-20 см. Від стіни з радіатором центрального опалення відступ може досягати 50 см.

Тепла підлога у ванній кімнаті

При установці електричних теплих підлог у ванній кімнаті ми рекомендуємо задіяти максимально більше вільної площі. Іноді гріючі мати укладають навіть на стіни у разі відсутності сушарки для рушників або в якості його заміни.

Підлогове покриття у ванній кімнаті, як правило, кахельна або керамогранітна плитка. Ці матеріали мають високу тепловіддачу і відмінно підходять для системи “тепла підлога”. При певній площі обігріву тепла підлога може відігравати роль додаткового або навіть основного опалення. Можна забути про проблему мокрих рушників або затхлого запаху у ванній кімнаті!

Що стосується нагрівального кабелю в стяжку, то відступи від стін, меблів або стаціонарної техніки у ванній, а також в будь-якому приміщенні квартири повинні становити не менше 7-10 см (можливо і більше). Це пов’язано з тим, що при укладанні кабелю прогрів покриття для підлоги від країв зони, що обігрівається,  буде більше, ніж у матів – до 7-10 см.

Тепла підлога електрична під плитку

green-box green-box

Є питання? Телефонуйте +38 (063) 830-98-36