Вибір терморегулятора для вуличного обігріву

головна / блог компанії

sistema-obogreva-vodostokov

Варіанти керування обігрівом відкритих майданчиків

При виборі способу управління системами вуличного електрообігріву зазвичай використовується два варіанти: ручний та автоматичний.

  • Ручне управління має на увазі, що ви самі будете включати і відключати систему за необхідності. Робити це доведеться після снігопадів і за температури повітря на вулиці від нуля до мінус 7-10 градусів – саме в цьому температурному діапазоні і утворюється наледь. У сильні морози, якщо ганок спочатку був сухим, гріти його не потрібно, оскільки сніг при такій температурі не йде
  • Управління в автоматичному режимі здійснюється за допомогою керуючої апаратури, до складу якої входять терморегулятори, датчики температури та опадів, розподільні коробки, захисну та пуско-розподільну арматуру.

Однак є нюанси – ручне керування електрообігрівом може застосовуватися при використанні саморегулюючого кабелю, який не боїться перегріву, у разі використання резистивного кабелю, обов’язково потрібне використання терморегуляторів.

Можливі варіанти компонування та суміщення варіантів управління.

Це виправдано у випадках, коли, наприклад, встановлено обмеження споживаної потужності (як іноді буває в котеджних селищах). Можна обігрів головного в’їзду і стежки (основна зона) зробити резистивним кабелем, що гріється, керованим від метеостанції, а інші площі, які не вистачить потужності гріти одночасно, обігрівати саморегулюючим кабелем, який буде включатися вручну при вимкненій основною зоною.

Автоматичне керування чи ручне?

Автоматичне керування набагато зручніше ручного. Воно дозволяє не стежити постійно за погодою, температурою та вологістю повітря. Всі показники з навколишнього середовища передаються датчиками на терморегулятор, який регулює потужність нагріву, включає або вимикає систему, що гріє.

При цьому зверніть увагу, якщо налаштовувати систему тільки по датчику температури повітря або поверхні, що підігрівається, то вона в помірних кліматичних зонах за сезон намотує до 1000 годин безперервної роботи.

Системи сніготанення з датчиком опадів, за той же сезон у тих самих умовах накручують не більше 300-400 годин. Тобто економія електроенергії буде більш ніж удвічі.

Можна звичайно управляти всією системою та звичайним автоматом. Тільки ніякої економії та комфорту в цьому випадку вже не вийде. Заснули ввечері в одну погоду, прокинулися вранці в іншу, а всі сходи засніжені або в льоду.

Управління за допомогою терморегулятора з датчиком повітря чи поверхні

Одним із простих та бюджетних способів автоматичного управління вважається підключення нагрівального кабелю через терморегулятор з датчиком температури (повітря або поверхні). Він включає систему при зниженні температури надворі до встановленого мінімуму і вимикає, коли досягається потрібний максимум.

Нестача в управління тільки один: якщо на вулиці сніг не йде, обігрів все одно включиться, щоб скоригувати роботу за температурою. Система витрачатиме електроенергію, коли це не потрібно. При цьому завдяки невисокій вартості терморегулятора такий спосіб керування став актуальним для невеликих малопотужних систем.

Щоб забезпечити ефективність та економічність тротуарного обігріву, виключивши тепловтрати у глиб грунту, необхідно влаштувати теплоізоляційний шар.

Управління за допомогою метеостанції з датчиком повітря та опадів

Метеостанція – це терморегулятор, якого підключається як датчик температури, а й датчик опадів і вологи.

За вартістю метеостанція дорожча за терморегулятор тільки з датчиком температури, при цьому на великих, потужних системах вуличного обігріву вона швидко окупається за рахунок економії електроенергії. Можна підключати дві або три окремі зони обігріву, робити координацію одним пристроєм обігріву майданчиків та покрівлі, вибирати пріоритет зони обігріву при нестачі потужності мережі.

З погляду витрати електроенергії, такий варіант вважається найекономічнішим. Він здійснюється шляхом підключення кабелю через метеостанцію, наприклад Eberle EM 524-89 (Німеччина), Terneo SNEG (Україна) або OJ Electronics ETO-2 4550 (Данія).

Пристрій координує роботу системи, вимірюючи температуру поверхні та фіксуючи на ній опади (сніг або лід). В результаті включення відбувається тільки при збігу двох факторів – зниження температури нижче встановленого порогу і при наявності на поверхні вологи. Якщо у мороз немає опадів або навпаки йде дощ у відлигу, система не вмикається.

Управління системою вуличного обігріву метеостанцією є доцільним для площ від 10 м², оскільки вартість пристрою окупиться за 1-2 сезони. Для управління обігрівом невеликих площ рекомендується застосувати менш дорогий варіант терморегулятор з виносним датчиком температури.

Яку температуру виставляти?

Щоб сніг постійно танув і не перетворювався на кригу, на зовнішній поверхні сходів і доріжок, температура постійно повинна підтримуватися в межах +3 градуси.

Здавалося, саме її і потрібно виставляти на регуляторі. Однак при цьому є один дуже важливий нюанс – yа кожен 1 см шару стяжки, плитки або іншого матеріалу, що знаходиться над кабелем, що гріє, слід додавати додатково по 1,5 градуса на терморегуляторі.